Kiedy kupować bramy garażowe?

styczeń 12, 2017
0 Comment

Brama garażowa, a także brama na posesję to nie lada wyzwanie finansowe. Zwykle staramy się je dobrze zaplanować, a dodatkowo opłacić np. z kredytu, który bank zaoferował nam na budowę i urządzenie domu. Trzeba postarać się przeliczyć koszta, aby nie okazało się, że zaczynamy oszczędzać na bramie garażowej. Jeśli finansowanie nie domyka się, szukamy tańszych bram, licząc zwykle na ekonomię poprzez zakup bramy otwieranej w tradycyjny sposób, a nie np. elektrycznie. Czy jednak warto oszczędzać na własnym komforcie?

Przeceny bram garażowych

Bramy garażowe, tak jak wszystkie inne produkty, można otrzymać w sporych promocjach. Aby udało się nam je korzystnie zakupić, należy poczekać np. do końca roku. Zwykle uda się uzyskać duże zniżki ze względu na tzw. „czyszczenie magazynów”. Producenci starają się sprzedać towar, który od dawna zalegał na pólkach. Robią w ten sposób miejsce na nowe modele, jakie pojawią się na początku roku. Technologia ma to do siebie, że potrafi pędzić, nie oglądając się na innych. Dotyczy to także bram garażowych. Nieustannie produkuje się coś bardziej nowoczesnego, a tradycyjne rozwiązania odchodzą do lamusa. Nie znaczy to jednak, że takie bramy garażowe nie są wówczas warte zakupu. Ostatnie sztuki określonej linii mogą być sprzedawane po bardzo korzystnych cenach. Czasem są to także modele pokazowe, którym również nic nie brakuje. Można je nabyć nawet z 50% zniżką, tylko trzeba dobrze szukać.

Pora roku też wpływa na cenę

Podczas kupowania bram garażowych nie bez znaczenia jest także pora roku. Na wiosnę, a potem w ciągu lata bramy garażowe nabywa się w najwyższej cenie. Jest to bowiem okres intensywnych remontów. Na placach budowy powstają nowe domy i budynki, dlatego bramy garażowe cieszą się wtedy wysokim zainteresowaniem. Jeśli więc nie zależy nam na czasie, to warto kupić bramę w okresie zimy, kiedy obserwuje się mały przestój, a klienci nie garną się masowo do sklepów. Wybierzmy najlepszy moment zakupu, a uda się nam sporo zaoszczędzić.