Jaki garaż wybrać?

kwiecień 21, 2017
0 Comment

Najłatwiejszym sposobem jest zawsze zaplanowanie garażu obok domu już w fazie jego projektowania. Usytuowany jest wówczas zwykle w pobliżu budynku mieszkalnego lub stanowi jego integralną część. To praktyka w nowych domach, budowanych w ostaniach latach, jednak nie zawsze tak było.

Chcesz garaż, to go dokup

Wybudowanie garażu z cegły, pustaków czy o drewnianej konstrukcji, to spory koszt. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, że postawienie garażu z pustaków może być tak drogie, ponieważ sięga kilkudziesięciu tysięcy złotych. Ponadto konieczne będzie także pozwolenie na budowę uzyskane ze starostwa, a do tego dochodzi również zakup projektu. To wszystko skutecznie zniechęca potencjalnych inwestorów. Jest jednak jeszcze inne rozwiązanie, nad którym z pewnością warto się pochylić. Mowa tu o garażu blaszanym, który postawimy na betonowym fundamencie i nie będziemy potrzebować ani projektu architektonicznego, ani nawet pozwolenia na budowę.

Garaże blaszane

Garaże blaszane to świetna alternatywa dla tych, którzy chcą mieć garaż, a nie stać ich na budynek murowany. Są tanie i doskonale sprawdzają się niemal na wszystkich działkach. Nie potrzeba przy tym dużej ilości miejsca. Garaże blaszane mogą być jednostanowiskowe oraz dwustanowiskowe. Wykonuje się je szybko z półfabrykatów, a montaż odbywa się na miejscu przez profesjonalną firmę. Koszt takiego garażu w porównaniu z budynkiem murowanym jest nawet kilkanaście razy mniejszy. Jednocześnie nie można takim garażom odmówić praktycznego charakteru, ponieważ gwarantują ciepłe i ustronne miejsce dla naszego samochodu. Przy zamawianiu garażu warto jednak postawić na wygodną bramę garażową, najlepiej otwieraną uchylnie, a nie w sposób tradycyjny. Ten komfort się nam naprawdę opłaci, szczególnie jeśli zamierzamy ją otwierać codziennie. Bramy garażowe do garaży blaszanych są już wliczone w cenę garażu, więc nawet nie odczujemy drobnej zmiany całej sumy, a nasz osobisty komfort będzie bardzo znaczny. Polecamy więc dobrej jakości bramy garażowe do wszystkich rodzajów garaży, nie tylko blaszanych!