Bramy garażowe – markowe czy zwykłe?

grudzień 20, 2016
0 Comment

Bramy garażowe na potęgę pojawiają się w sprzedaży supermarketów i niejednokrotnie kuszą swoją ceną. Zyskują klientów, ale czy aby takie bramy cieszą się długoletnią eksploatacją? Być może warto zainwestować nieco większe środki finansowe i zwrócić się do sklepu z markowymi produktami prosto od producenta?

 Zakup zwyczajnej bramy

 Nic dziwnego, że klienci tak łatwo decydują się na zakup bram garażowych w supermarketach czy mało renomowanych sklepach. Ceny takich produktów czasem są o wiele niższe, niż u prestiżowych producentów. To zachęca, ale nierzadko są to zakupy na kilka lat. Wyobraźmy sobie sytuację, gdy po latach użytkowania brama garażowa, często w trudnych warunkach atmosferycznych, ulega poważniej awarii, która uniemożliwia jej dalsze funkcjonowanie. Co wówczas możemy zrobić? Reklamujemy produkt w supermarkecie czy w innym sklepie, z którego go nabyliśmy. Okazuje się jednak, że okres gwarancyjny tego produktu już dawno minął i nic nie da się zrobić. To pułapka, która spotyka wielu klientów, jacy skusili się na tanie bramy garażowe. Ich napęd bywa bardzo zawodny lub obliczony jest wyłącznie na określony czas użytkowania. Jego naprawa czy wymiana strategicznych części może przekroczyć zakup nowego silnika, o ile w ogóle jest możliwa.

Zakup markowych bram garażowych

Warto kupować wyłącznie u sprawdzonych sprzedawców, gdzie okres gwarancyjny jest nawet dożywotni. Są oni bowiem pewni swoich produktów oraz ich bezawaryjności. Montaż oraz serwisowanie odbywa się profesjonalnymi metodami przez fachowców, którzy się na tym znają, a nie domowymi sposobami. Owszem, markowe bramy kosztują więcej, ale w perspektywie czasu ich użytkowania, taki koszt się nam zwykle zwraca. Bezawaryjność produktów jest dziś bowiem w cenie, ponieważ ogranicza czas i pieniądze. Podczas dokonywania zakupu zawsze zwracajmy więc uwagę na okres gwarancji, ponieważ unikniemy wówczas przykrych niespodzianek.