Bezpieczna brama garażowa

czerwiec 20, 2016
0 Comment

Bezpieczna brama garażowa

Jednym z najważniejszych aspektów bramy garażowej jest bezpieczeństwo jej użytkowania. Nie  zawsze bierzemy to pod uwagę z przekonania, że przecież każdy producent dba o swoich klientów. Kupując bramę warto więc samodzielnie się upewnić czy spełni nasze oczekiwania i będzie komfortowa w użytkowaniu. Nie zaszkodzi także zamówić kilku dodatkowych elementów chroniących nasze zdrowie czy nawet życie.

Fotokomórki i listwy bezpieczeństwa

Wyobraźmy sobie sytuację, że na drodze zamykającej się bramy garażowej stoi przeszkoda. Czy podczas zasuwania skrzydła zostanie ona zmiażdżona? Nie, jeśli bramę wyposażymy w fotokomórkę. To dziś naprawdę konieczne. Brama nie domknie się wyczuwając przeszkodę. W tym przypadku zadziała automatyczny układ odłączający proces jej zamykania natychmiastowo unosząc się do góry. Dzięki temu uwolni np. człowieka, który przypadkowo znalazł się bezpośrednio pod jej skrzydłem. Dobrym rozwiązaniem jest także montowanie specjalnych paneli, które zabezpieczają przed przy kleszczeniem palców podczas ewentualnego umieszczenia rąk w miejscu niepożądanym.

Zabezpieczenia przed kradzieżą

Brama garażowa powinna także chronić nasz garaż przed ewentualnym włamaniem i kradzieżą. To niezwykle ważne, ponieważ garaże często stają się łupem złodziejów. To tam nierzadko przechowujemy rowery, sprzęt ogrodowy itp. Warto więc wyposażyć bramę w mechaniczne zabezpieczenie przed podważeniem. Odpowiedzialny tu będzie układ specjalnych segmentów na wale nawijającym. Są one bezpośrednio połączone z napędem automatycznym, więc od wewnątrz nie będzie możliwości podważenia skrzydła bramy.

Dobrym zwyczajem jest instalowanie alarmu w drzwiach garażowych. Zwykle ma on połączenie z drzwiami wejściowymi do domu. Jeśli jednak takie rozwiązanie nie ma zastosowania, wówczas poleca się zamki z klamką obrotową oraz ryglem zatrzaskiwane po zamknięciu. Innym pomysłem jest także zamek uruchomiany pilotem, który gwarantuje nie tylko bezpieczeństwo, ale także komfort użytkowania.