Wygodna brama garażowa

listopad 24, 2015
0 Comment

Najwygodniejsza w obsłudze brama garażowa, to oczywiście brama elektryczna sterowana za pomocą pilota. Daje użytkownikowi bardzo wysoki komfort otwierania i zamykania bez wychodzenia z pojazdu. Nie groźny nam wówczas mróz, śnieg i deszcz, ponieważ wszystko odbywa się poza nami.

 Koszt bramy elektrycznej

Bez wątpienia należy się liczyć z wyższymi kosztami bramy elektrycznej. Mogą być nawet 2-3 razy droższe, lecz mimo ceny są warte zakupu. Poza faktem, że brama musi być automatyczna i sterowana pilotem, powinna się także cechować wysoką jakością wykonania. Najlepiej jeśli więc będzie antywłamaniowa, segmentowa i na dodatek ocieplana. Jeśli liczymy także na pilota, który będzie nie tylko otwierał bramę garażową, ale dodatkowo sterował oświetleniem, powinniśmy się przygotować na dość duży wydatek. Komfort i wygodna stanie się jednak widoczna już od pierwszych chwil korzystania z bramy, dlatego na pewno ani razu nie pożałujemy tego zakupu tym bardziej, że nie musimy użytkować siły własnych mięśni, a niektóre skrzydła garażowe są dość ciężkie.

 Dlaczego automatyczna?

Ciągłe otwieranie i zamykanie bramy garażowej może być z czasem dość męczące. Jeśli nagle zapragniemy zautomatyzować ten system, zakup dodatkowego napędu do bramy, do tej pory otwieranej ręcznie, będzie dość utrudniony i na pewno droższy. Lepiej więc od razu zdecydować się na ten krok, ponieważ sprzedawca dysponuje wówczas ekipą pracowników, którzy profesjonalnie nam ją zamontują. W innym wypadku nikt nie da gwarancji, że dopasujemy odpowiedni mechanizm sterowania i czy wszystko będzie chodzić bez zarzutu. W komplecie taniej i pewniej, a co najważniejsze, nie tracimy sił i własnego zdrowia na dźwiganie dość ciężkich drzwi garażowych. Pogoda na zewnątrz także nie jest bez znaczenia, zwłaszcza gdy dom bezpośrednio graniczy z garażem. Wówczas nawet nie zmokniemy. Komfort użytkowania wysokiej jakości bram automatycznych jest bezcenny i szybko się o tym przekonamy, dlatego warto zainwestować.