Wodoszczelność, akustyka oraz ocieplenie bramy garażowej

luty 8, 2017
0 Comment

Bramy garażowe mogą być różne. Wszystko zależy od naszych potrzeb, które trzeba jasno ustalić jeszcze przed zakupem bramy. W przeciwnym wypadku możemy mocno nadwyrężyć swój budżet, ponieważ rynek bram, technologie oraz akcesoria, nieustannie się rozwijają.

Wodoszczelność

Jednym z dodatkowych aspektów bramy garażowej jest wodoszczelność. Wielu klientom ten element wydaje się zwyczajnie zbędny, jednak nie musi tak być. Wszystko zależy od rodzaju podłoża, na którym mamy usytuowane budynki gospodarcze, w tym garaż. Jeśli spodziewamy się ewentualnych podtopień bądź dużych i częstych opadów, wodoszczelna brama garażowa będzie idealnym rozwiązaniem. Obfite opady mogą doprowadzić do przemoknięcia drzwi garażowych i przeciekania wody do wnętrza garażu. Koniecznie należy tego uniknąć w sytuacji, gdy garaż służy nam dodatkowo jak składzik na przedmioty gospodarcze, rowery, narzędzia czy kosiarkę. Podtopienie garażu może skutkować sporymi stratami finansowymi i lepiej nie ryzykować.

Akustyka bramy garażowej

Klienci rzadko decydują się na dodatkowe uszczelnienie bramy, mające na celu wyciszenie wnętrza garażu. Zwykle nie jest to bowiem konieczne. Izolacyjność akustyczna będzie niezwykle ważna w sytuacji, gdy bramy garażowe montowane są na potrzeby przemysłowe w fabrykach czy magazynach. Jeśli wewnątrz są ludzie, wówczas docenią fakt, że będą mogli pracować w ciszy i spokoju, a dźwięki warsztatu pracy, który usytuowany jest na zewnątrz, zostaną istotnie ograniczone.

Ocieplenie bramy garażowej

Oto jeden z najistotniejszych dla klientów elementów. Ocieplona brama garażowa charakteryzuje się wielością zalet, szczególnie jeśli garaż bezpośrednio należy do bryły budynku. Wówczas zimne powietrze może się dostawać także do domu, a więc tracimy wiele ciepła. Można istotnie zwiększyć oszczędność na ogrzewaniu, kupując ocieplaną bramę garażową. Ten zysk się z pewnością zwróci. Dobrze jest od razu przy zakupie bramy wybrać odpowiednią izolację termiczną.