Podstawowe rodzaje bram garażowych

październik 23, 2015
0 Comment

Zamysł budowy garażu powinien się pojawić już na etapie projektowania domu. Wówczas najłatwiej jest dopasować najbardziej komfortowe rozwiązanie oraz odpowiednią bramę garażową. Na rynku istnieje kilka ich rodzajów, stąd klient może oczekiwać szerokiego wachlarzu wyboru.

Niewątpliwie bardzo wygodnym rodzajem bramy garażowej jest brama elektryczna. Jej koszt może jednak nieco zaskoczyć, aczkolwiek to rozwiązanie komfortowe, które nie sprawia żadnych problemów podczas użytkowania. System sterowania za pomocą pilota pozwala otworzyć drzwi garażowe nie wychodząc z samochodu.

Bramy uchylne to dość częsty typ bramy, spotykane dziś na większości prywatnych posesji. To zasługa optymalnej ceny do jakości. Najnowsze mechanizmy i zaawansowana technologia dają gwarancję użycia niewielkiej siły do jej otwarcia. Użytkownik nie napotka zatem na większe problemy, a koszta zakupu z pewnością będą zadowalające.

Bramy roletowe to opcja, która pozwala połączyć wyższy standard z wciąż niewygórowaną ceną. Poza tym, mechanizm roletowy gwarantuje niewielkie zaangażowanie powierzchni sufitowej. Istnieje zatem możliwość zamontowania tradycyjnego systemu oświetlenia, co w przypadku bram uchylnych staje się niemożliwe. Są to bramy bardzo komfortowe w codziennym użytkowania, a poza tym rzadko ulegają awarii.

Systemem, który powoli odchodzi już w zapomnienie są bramy garażowe typu wrota. Nie należą do łatwych w obsłudze, ponieważ manualne otwieranie skrzydeł bywa uciążliwe i wymaga użycia siły.

Decydując się na którąś z powyższych bram garażowych trzeba wziąć pod uwagę częstotliwość użytkowania garażu, zakres powierzchni, jaką dysponujemy na terenie posesji oraz możliwości finansowe. W wielu przypadkach istnieje możliwość zamontowania napędu elektrycznego do bramy, która jest w naszym posiadaniu od kilku lat, jednakże zawsze warto zdecydować się na ten krok już podczas zakupu, ponieważ ewentualny montaż może być w pewnych przypadkach problemowy.