Nowoczesne sterowanie bram garażowych

marzec 15, 2016
0 Comment

Automatyczne bramy garażowe to wciąż jeszcze synonim luksusu. Tak jest w istocie, ponieważ stać na nie klientów nieco bardziej zamożnych, aniżeli tych ze średniej półki. Jakkolwiek warto polecać automatykę bram garażowych, ze względu na wielki komfort, jaki ze sobą niosą. Ich obsługa nie sprawia użytkownikowi żadnego problemu, a dodatkowo jest bardzo przyjemna. Miło jest móc pozostać w samochodzie, kiedy na zewnątrz mróz lub deszcz, a my obsługujemy bramę garażową jednym przyciskiem bez opuszczania pojazdu. To luksus, który może być dostępny dla wszystkich, nawet jeśli trzeba się zapożyczyć, warto zdecydować się na to wygodne rozwiązanie.

 

Tajemnicza zapalniczka

Tradycyjnie bramy automatyczne obsługiwane są za pomocą pilota. To breloczek, który można doczepić do kluczyków, aby zawsze mieć go przy sobie. Istnieją jednak jeszcze inne rozwiązania. Bardzo ciekawą i wygodną jest opcja zamontowania nadajnika w zapalniczce samochodu wewnątrz pojazdu. Przycisk jest niemal niewidoczny i nie ma problemu z ewentualnym poszukiwaniem pilota, kiedy akurat jest nam potrzebny. Nadajnik wbudowany jest tam na stałe.

Skaner linii papilarnych

Nowoczesny garaż to niezwykle modernistyczne rozwiązania. Kolejnym sposobem sterowania bramą garażową czy bramą wjazdową jest mechanizm zamontowany tuż przy wjeździe czy gdziekolwiek odpowiada to domownikom. Jego zaletą jest bowiem otwieranie drzwi garażowych za pomocą linii papilarnych. Istnieje możliwość zapamiętania odcisków nawet 100 palców. To niezawodna opcja w przypadku niewielkich firm, do których mają dostęp pracownicy. Domownicy zaś nie muszą już mieć przy sobie klucza, jeśli chcą dostać się na teren posiadłości. Dziecko wczytuje swój kciuk i otwiera bramę bez pomocy klucza czy pilota, którego może przecież gdzieś zapodziać. Skaner linii papilarnych to na dziś dość ekskluzywny gadżet, jednak w najbliższej przyszłości będzie czymś dostępnym dla szerszego grona odbiorców.