Kup garaż na lato

kwiecień 26, 2018
0 Comment

Kupno czy budowa garażu kojarzy się raczej z zimową porą. Nic bardziej mylnego. Wielu klientów decyduje się zainwestować w garaż, choćby blaszany, także w cieplejsze miesiące. To doskonała ochrona przez słońcem oraz sposób na ukrycie cennego dobytku.

Chroni przez przegrzaniem

Wysokie temperatury na pewno nie sprzyjają samochodowej karoserii czy oponom. Promienie słoneczne padające na nasze auto przez wiele godzin i szybka zmiana temperatury może działać niszcząco. Przyzwyczailiśmy się do chowania auta w garażu przed śniegiem czy deszczem, ale może warto jest pomyśleć także o jego ochronie w upalne dni? Najszybszym i najtańszym rozwiązaniem jest bez wątpienia garaż blaszany. Specjaliści umawiają się z nami na konkretny termin i szybko montują ściany oraz dach z gotowych elementów. Wcześniej należy przygotować podłoże pod ten popularnie zwany „blaszak:, jednak niektóre firmy zajmują się tym zadaniem kompleksowo.

Ochrona przed kradzieżą

Niektórzy twierdzą, że garaż blaszany nie jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o ochronę antywłamaniową. Z pewnością nie powstrzyma to „wyspecjalizowanych” złodziei, ale na pewno uchroni przed uszkodzeniem karoserii czy porysowaniem auta przez złośliwego i zazdrosnego sąsiada. Garaż blaszany także skutecznie chroni nasz pojazd przed oczami ludzi. Samochód nie rzuca się w oczy, a więc nie powinien stać się szybkim łupem złodziei.

Ochrona dobytku w czasie urlopu

Wielu klientów decyduje się na zakup garażu blaszanego także z innych powodów. Nie chodzi tu bynajmniej o schronienie dla samochodu, ale swoistą skrytkę cennego dobytku. Czasem brakuje nam miejsca na rower, kosiarkę czy taczkę, a trudno pozostawić te wszystkie sprzęty i akcesoria pod gołym niebem. Jeśli nie wybieramy się w podróż samochodem, dobrze będzie zostawić go w środku garażu w czasie wakacji, ponieważ ograniczymy tym samym ryzyko jego utraty.

Brama garażowa

Prosty i nieskomplikowany garaż blaszany można dodatkowo wzmocnić oraz wyposażyć w drzwi antywłamaniowe. To dobre rozwiązanie, jeśli naprawdę chcemy uchronić swój dobytek, a dodatkowo nie zamierzamy rzucać się w oczy. Garaż blaszany swoją bryłą i konstrukcją nie wprawia w zachwyt i nie wzbudza zazdrości, co z powodzeniem można wykorzystać. Co, jeśli będzie skrywał cenne rzeczy swoich właścicieli i zostanie dodatkowo wyposażony w mocną, antywłamaniową bramę garażową? Istnieje możliwość dowolnego otwierania i zamykania skrzydła, zgodnie z upodobaniami klienta.

Dodatkowe ocieplenie i wentylacja

Warto także pomyśleć o dodatkowym ociepleniu garażu. W końcu nadejdzie przecież zima i wówczas przyda się ochronić nasze auto przed chłodem czy mrozem, ponieważ wydłuży to żywotność karoserii i lakieru. Konieczna jest też prawidłowa wentylacja. Latem wnętrze garażu szybko paruje, co generuje wilgoć. Takie niekorzystne warunki wpływają na powstawanie rdzy na karoserii. Istotne będzie więc zadbanie o system osuszania wnętrza garażu, co znacznie zmniejszy wilgotność.