Jak dobrać odpowiednią bramę garażową?

maj 13, 2014
0 Comment

Ostatnimi czasy coraz częściej w zastępstwie tradycyjnych bram garażowych otwieranych bardzo szeroko, Klienci wybierają bramy uchylne oraz sekcyjne. Pozostaje zatem pytanie – jaka powinna być nowoczesna brama garażowa?

Bramy, które wyróżniają się najwyższym standardem są bramy sekcyjne górne. Mogą one być zainstalowane w garażu, przed którym jest niewiele miejsca do zatrzymania się, bądź w takim, który jest zagłębiony i cechuje się stromym zjazdem. Bramy segmentowe sprzedawane są szablonowych wymiarach, wzorach i kolorach. Istnieje również możliwość zamówienia bramy na wymiar. Bramy segmentowe za każdy razem mają prowadnicę podsufitową, po której przesuwają się dalsze segmenty. Bramy segmentowe najczęściej zrealizowane są z blachy ocynkowanej, stalowej. W bramach, które są ocieplone powierzchnia między ścianami wypchana jest pianką poliuretanową. Segmenty są dużo bardziej szczelne od bram uchylnych, dlatego też w garażach, które są ogrzewane powinna zostać zamontowana wersja ocieplona. Segmenty wyróżniają się tym, iż poruszają się dokładnie i cicho.

Równie popularnymi, jak również tanimi pośród obecnie montowanych są bramy uchylne. Bramy uchylne, które nazywane są również płytowymi dostępne są w dwóch odmianach – ocieplanych i nieocieplanych. Dosyć młode na naszym rodzimym rynku są bramy uchylne bez prowadnic sufitowych. Taki rodzaj bramy umożliwia zamontowanie bramy niezależnie od typu stropu, z uwagi na to, że szyny nie przeszkadzają w wykorzystaniu powierzchni garażu. Ma to szczególne znaczenie w przypadku garażów remontowanych, gdzie założenie prowadnic często bywa niemożliwe.

Jak będzie wyglądał Twój garaż? Jest to pytanie, które trzeba sobie zadać na etapie projektowania domu. Jest to bardzo ważne z uwagi na to, że to również ze względu na rodzaj garażu później dobierać będziemy odpowiednią bramę. Nie zawsze będzie można tą samą bramę zamontować do garażu wolnostojącego, w bryle budynku czy taki, przed którym znajduje się krótki podjazd.