Garaż blaszany: wady i zalety

czerwiec 19, 2017
0 Comment

Garaże blaszane są dziś niezwykle popularne. Stanowią dużą konkurencję dla garaży murowanych czy konstrukcji drewnianych. Zwyciężają głównie ceną oraz szybkością montażu. Jak wszystko, mają jednak swoje wady i zalety, które warto jest poznać i ewentualnie naprawiać ich braki.

Zalety garaży blaszanych

Garaż blaszany to stosunkowo prosta i nieskomplikowana konstrukcja. Aby jednak stała się funkcjonalna i warta swojej ceny, należy ją dobrze zamontować. Istotne jest tu przede wszystkim stabilne i równe podłoże. To szczególnie ważne, jeśli zamierzamy zastosować najprostsze drzwi garażowe, a mianowicie roztwieralne, czyli otwierane w klasyczny sposób. W sytuacji, gdy podłoże nie będzie dobrze wypoziomowane, drzwi garażowe mogą zawadzać, a nawet nie otwierać się prawidłowo. Dużą zaletą garaży blaszanych jest oczywiście ich tani materiał. Blacha jest lekka i łatwa w montażu, a więc niemal z dnia na dzień mamy możliwość postawienia nowej konstrukcji. Cały garaż jest więc niedrogi i nieskomplikowany, a dodatkowo bardzo praktyczny.

Czy garaż blaszany ma w ogóle jakieś wady?

Jeśli można mówić o wadach garaży blaszanych, to są niemal niezauważalne. Czasem wspomina się o zbyt lekkiej konstrukcji garażu blaszanego, przez co podczas silnych wiatrów lub huraganów mógłby się rozpaść lub zawalić. Są to jednak sytuacje niemal niespotykane.

Czy zaś chroni samochód przez kradzieżą? Wydaje się, że tak, więc spełnia swą funkcję, ponieważ auto nie jest wystawione na bezpośredni widok publiczny. Niektórzy przeciwny garaży blaszanych zarzucają, że blachę można łatwo zdemontować, pociąć i dostać się do środka, aczkolwiek takie działanie szybko zostałoby zauważone przez sąsiadów. Jeśli zaś garaż blaszany nie chroni przed zimnem, a tylko opadami atmosferycznym, to warto go po prostu ocieplić styropianem, co nie jest ani trudne, anie nawet drogie. Czy więc ma jeszcze jakieś dodatkowe wady, z którymi nie dałoby się uporać?