Furtka w bramie garażowej

lipiec 19, 2016
0 Comment

Bramy garażowe wyposażone w furtki są rzadko widywane na prywatnych posesjach, ale z pewnością stanowią bardzo praktyczne rozwiązanie, z którym warto byłoby się zmierzyć. Być może dedykowane drzwi do skrzydła bramy garażowej nie są czymś popularnym, ale posiadają wiele zalet, głównie jeśli chodzi o skuteczną izolację termiczną.

Kiedy potrzebna furtka?

Furtka w bramie garażowej to pomysł dla tych, którzy z garażów korzystają nie tylko w celu przechowywania samochodu. Do garażu wjeżdżamy bowiem otwierając jej główne drzwi, jeśli jednak potrzebujemy wejść tam tylko na chwilę, aby zabrać to, co akurat potrzebujemy? Czy wówczas otwieranie całego skrzydła bramy będzie na pewno konieczne? Nie ma problemu w porze letniej, lecz zimą furtka wiele ułatwia. Gdy zatem posiadasz garaż będący jednocześnie schowkiem na ogrodowe narzędzia, zabawki dla dzieci, rowery oraz akcesoria sportowe czy codziennego użytku, wówczas niewielkie drzwi wejściowe wmontowane w centralne skrzydło bramy będą odpowiednim elementem i przy okazji niezwykle funkcjonalnym.

Zalety furtki w bramie garażowej

Furtka w bramie garażowej przede wszystkim ogranicza uchodzenie ciepła z pomieszczenia. Wpływa więc na termoizolację. Otwarcie całego skrzydła bramy garażowej sprawia, że ochładzamy przestrzeń wpuszczając do środka zimne powietrze. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w porze zimowej, kiedy to staramy się ogrzewać nasz garaż lub chronić go od utraty ciepła. Jeśli wybieramy się do garażu tylko na chwilę, to unikamy dużych strat ciepła wchodząc drzwiami wbudowanymi w skrzydło bramy. Być może wizualnie brama garażowa nie jest zbyt atrakcyjna, ale jej funkcjonalność bierze nad tym górę. Dodatkowo oszczędzamy też pieniądze, które należałoby spożytkować instalując drzwi wejściowe gdzieś obok budynku. Podsumowując, szybciej i bez angażowania czasu oraz sił własnych dostajemy się do środku garażu. Warto jednak pamiętać, aby zabezpieczyć drzwi przed ewentualnym włamaniem, ponieważ mogą się okazać ciekawym kąskiem dla złodziei.