Dodatkowe zasilanie bramy garażowej

wrzesień 10, 2016
0 Comment

Brama garażowa sterowana elektrycznie, z napędem to ułatwienie dla niejednego użytkownika. Taki komfort kosztuje, ale inwestycja szybko się zwraca i okazuje się być jednym z najbardziej trafionych pomysłów. Wyobraźmy sobie, że kiedyś trudno będzie nam znaleźć siły, aby codziennie kilka razy otwierać i zamykać bramę garażową czy bramę wjazdową. Dlatego warto je ze sobą zintegrować i zakupić napęd elektryczny, który wykona całą pracę za nas.

Co jeśli nie ma prądu?

Brama z napędem to bez wątpienia duży komfort, ale co jeśli nagle nastąpi awaria sieci elektrycznej i nasza brama w ułamku sekundy przestaje działać? Zwykle dzieje się to w najmniej niespodziewanym momencie, stąd warto się przygotować na taką ewentualność. Oczywiście, można skorzystać z ręcznego, a więc siłowego sposobu otwarcia bramy, lecz my proponujemy nieco inteligentniejsze rozwiązanie, jakim jest awaryjny napęd. Dedykowany akumulator magazynuje energię, którą później, w sytuacji kryzysowej, spożytkuje do otwarcia lub zamknięcia bramy, jeśli system poinformuje o braku zasilania. Akumulator posiada wbudowaną kartę ładowania.

Darmowe zasilanie?

Pomysłem na całkowite ograniczenie kosztów pracy naszej bramy jest system zasilania słonecznego. Konstrukcja składa się z panela fotoelektrycznego oraz akumulatora. Jest bardzo prosta w montażu i tak samo bezproblemowa w użytkowaniu. Nie ma znaczenia czy mamy słoneczny, czy też pochmurny dzień, ponieważ akumulator zadziała w każdych warunkach. Może odmówić posłuszeństwa, jeśli będzie zbyt intensywnie użytkowany, ale i na to jest rozwiązanie. Wystarczy doposażyć akumulator w zasilacz ładowania elektrycznego, aby działał bez zarzutu bez względu na nasze potrzeby. Potem potrzeba zaledwie kilka godzin, aby akumulator naładował się do pełnego poziomu baterii. Jak się okazuje, istnieje cała masa rozwiązań, które mogą poprawić działanie naszej bramy garażowej czy wjazdowej, nie zakłócając nam „świętego spokoju”.