Cztery cechy luksusowej bramy do garażu

listopad 14, 2017
0 Comment

Zainteresowani bramami garażowymi klienci doskonale wiedzą, że bramy garażowe można nabyć w różnych cenach oraz o różnym standardzie wykonania. Koszt zakupu bramy garażowej zawsze jest duży, ale może wzrosnąć nawet dwukrotnie, jeśli zdecydujemy się na zakup bramy, jaka z pewnością spełni nasze wszystkie, nawet najbardziej wygórowane oczekiwania.

Ocieplenie

Wielu pomija ten aspekt, jednak to właśnie ocieplenie wydaje się być istotnym czynnikiem doboru odpowiedniej bramy garażowej. Szczególnie, gdy Twój garaż sąsiaduje z domem lub jest jego integralną częścią. Efektywne ocieplenie powinno dotyczyć drzwi garażowych. Ważny jest więc ciepły blat, a nawet dobór kolorystyki zewnętrznej bramy. Ciemne barwy przyciągają i pozyskują światło słoneczne, natomiast jasne je odpychają. Nie bez znaczenia są także miejsca, w których można się spodziewać największych strat ciepła, a mianowicie nadproży i ościeży. Wiele bram jest już wyposażona w system zapobiegający utracie ciepła w tych integralnych obszarach.

Automatyka

Kolejnym elementem świadczącym o wysokim standardzie bramy jest automatyka. Brama sterowana pilotem będzie zdecydowanie łatwiejsza w obsłudze. Często decydujemy się na najtańszy model bramy garażowej z uwagi, że na chwilę obecną nie potrzebujemy takich udogodnień, jak automatyczne otwieranie. Otóż nie jest to na pewno spojrzenie perspektywiczne, ponieważ po długich latach, codzienne mechaniczne otwieranie i zamykanie bramy może pogorszyć jej parametry, a dodatkowo stać się bardzo uciążliwym obciążeniem dla naszych mięśni. Poza tym, dużo trudniej jest zamówić mechanizm automatycznego sterowania do bramy, która została zakupiona kilka lat temu. Technologia nie stoi w miejscu, a rozwiązania dostępne na rynku, co roku stają się bardziej nowoczesne. Będzie więc trudno dopasować odpowiedni mechanizm, który spełni nasze wszystkie oczekiwania. Podczas wyboru napędu, warto zwrócić uwagę na jego szybką obsługę. Nie możemy przecież czekać w nieskończoność, aż brama się wreszcie uniesie, ponieważ szkoda na to czasu. Ponadto, im dłuższe oczekiwanie, tym większe straty ciepła w garażu. Optymalny napędy otwiera się w czasie 22cm/s.

Bezpieczeństwo

Garaż musi być bezpieczny. Poza wszelkimi systemami antywłamaniowymi bram garażowych, ważne jest także, aby sam pilot charakteryzował się bezpieczeństwem przekazu sygnału radiowego, najlepiej w technologii 128 bitów używanej do kodowania transmisji bankingu on-line. Istnieją jeszcze inne systemy zabezpieczeń samego garażu, ale z tym także nie ma sensu przesadzać.

Elegancja

Na koniec warto wspomnieć słowo o estetyce eleganckiej bramy garażowej. Powinna być dopasowana do elewacji, wyjątkowa wzorniczo i kolorystycznie. Niektóre bramy garażowe wykonywane są nawet z litego drewna kanadyjskiego lub skandynawskiego świerku, z frezowaniem lub bez, ale jest to oczywiście indywidualny wybór zależny od gustu klienta. Bramy garażowe nie są więc jedynie prostym zakupem, a wymagają dłuższego przemyślenia.