Cechy idealnej bramy garażowej

lipiec 4, 2016
0 Comment

Na rynku dostępne są różnorodne bramy garażowe. Jak jednak wybrać najlepszą z nich nie angażując wielkich środków finansowych? Dobry produkt nie musi być najdroższy, choć w przypadku automatyki do bram garażowych należy liczyć się z niemałym wydatkiem. Warto wymienić cechy dobrej bramy garażowej, która będzie dostępna na każdą kieszeń.

Wieloletnie użytkowanie

Podstawą każdej bramy garażowej musi być jej długoletnia trwałość. W pierwszej kolejności stawiamy więc na wysokiej jakości materiały, z jakich będzie ona wykonana. Konieczne jest odpowiednie dobranie napędu do jej wagi, a także dopasowanie sprężyn. Istotna jest także odporność na rozmaite warunki atmosferyczne. Nasz klimat jest wyzwaniem dla wielu produktów, które mają swoje zastosowanie na zewnątrz. Regularna konserwacja bramy również będzie mieć wpływ na jej trwałość.

Energooszczędność i termoizolacja

W przypadku bram garażowych należy także wspomnieć o energooszczędności. Jeśli posiadamy bramę sterowaną za pomocą napędu elektrycznego, to im szybsze otwieranie i zamykanie bramy, tym mniej ciepła ucieka z garażu. Dobrze jest zadbać o odpowiednią izolację skrzydeł bramy, szczególnie jeśli garaż stanowi tę samą bryłę budynku z domem mieszkalnym. Często między murem garażu, a ościeżnicą montuje się dedykowany profil z tworzywa sztucznego, który izoluje od zimnego powietrza, jakie dostawałoby się do wnętrza garażu. Taka ochrona nawet o 15% poprawia izolację cieplną.

Prezencja bramy garażowej

Wiadomo, że brama garażowa musi być przede wszystkim praktyczna. Nie oznacza to jednak, że może być nieestetyczna. Powinna się harmonijnie wpleść w architektoniczną koncepcję budynku i podkreślać wygląd naszego domu. Dziś mamy do wyboru całą paletę barw oraz faktur bram garażowych. Intarsje z drewna, stali nierdzewnej, przetłoczenia kasetonowe, wąskie czy szerokie lub tradycyjna gładka powierzchnia – wszystko to będzie zależeć od gustów i upodobań właściciela.

Bezpieczeństwa

Na koniec trzeba wspomnieć o bezpieczeństwie, które ma ogromne znaczenie. Brama garażowa powinna być antywłamaniowa, ponieważ często sam jej wygląd kusi złodziei. Jeśli posiadamy bramę z napędem automatycznym, warto upewnić się czy daje możliwość odczytania statusu: otwarte/zamknięte. To ważne w sytuacji, gdy sterujemy bramą poza zasięgiem naszego wzorku. Konieczne jest także zabezpieczenie sygnału radiowego przed jego skopiowaniem. Tylko wtedy można być pewnym, że nikt niepowołany nie dostanie się do naszego garażu.