Bramy garażowe – systemy, które możemy dostosować do naszych potrzeb

styczeń 7, 2021
0 Comment

Wybór bramy garażowej to decyzja, która powinna być podyktowana przede wszystkim względami funkcjonalnymi. Dotychczas dużą popularnością cieszyły się bramy rozwierane i uchylne, obecnie standardem pod względem technicznym, jak i estetycznym są bramy segmentowe. Za wyborem bram segmentowych przemawia duża uniwersalność systemu – bramę segmentową możemy zamontować w każdym garażu niezależnie od wymiarów i warunków zabudowy. Z drugiej strony brama uchylna jest rozwiązaniem relatywnie tańszym, a często – ze względu na ręczną obsługę – mniej zawodnym. Która z dostępnych na rynku bram garażowych najlepiej sprawdzi się w Twoim garażu?

Garaże przydomowe i w dedykowanej zabudowie

Różne bramy garażowe będą się sprawdzały w różnych warunkach pracy. W przypadku zabudowy dedykowanej, w ramach której właściciele i użytkownicy garaży nie mają dostępu do zasilania lub jest to dostęp bardzo ograniczony najlepiej sprawdzą się bramy garażowe obsługiwane ręcznie. W zależności od preferencji użytkownika mogą to być bramy dwuskrzydłowe rozwierane lub bramy uchylne. W przypadku przydomowych garaży bardzo dobrze sprawdzają się bramy automatyczne. Automatyka do bram pozwala na otwieranie i zamykanie z poziomu pilota praktycznie każdej bramy. Mimo to, pośród właścicieli domów jednorodzinnych największą popularnością cieszą się bramy segmentowe. Z bram segmentowych coraz częściej korzystamy również w aplikacjach przemysłowych. Dlaczego?

Bramy segmentowe są projektowane i wykonywane w taki sposób, żeby zapewnić nam maksimum komfortu użytkowania, a zarazem pełne bezpieczeństwo obiektu. Ich dodatkową zaletą jest ograniczony rozmiar konstrukcji, która nie zajmuje tak istotnego w garażu miejsca, jednocześnie ułatwiając wprowadzenie do wewnątrz także wysokiego samochodu (użytkownicy bram uchylnych mogą mieć z tym problem). Bramy segmentowe możemy obsługiwać zdalnie z poziomu pilota lub za pomocą włącznika schodowego. Zastosowanie włącznika schodowego umożliwia otwieranie i zamykanie bramy za pośrednictwem jednego przycisku, co znacząco ułatwia korzystanie z garażu, zwłaszcza przy opuszczaniu nieruchomości.

Bramy segmentowe przemysłowe i w wariancie na zamówienie

Bramy garażowe segmentowe są dostępne w standardowych wymiarach, jak i w wariancie na zamówienie. Bramy na zamówienie możemy dostosować do naszych indywidualnych potrzeb i oczekiwań, co – zwłaszcza w warunkach aplikacji przemysłowych – gwarantuje komfort i wygodę użytkowania. Istnieje możliwość wykonania bramy w każdym kolorze z palet RAL, oraz w kilku wariantach tłoczenia paneli, co przekłada się na możliwość swobodnego doboru estetyki bramy do elewacji budynku. W przypadku bram przemysłowych możemy dodatkowo skorzystać z możliwości zamontowania w bramie okien, przeszkleń lub innego typu elementów doświetlających. Dodatkowo bramę możemy wyposażyć w drzwi serwisowe, które zapewniają drożność ciągu komunikacyjnego bez konieczności stałego podnoszenia bramy i narażania wnętrza pomieszczenia na oddziaływanie niekorzystnych czynników atmosferycznych np. zimna lub deszczu.